Projekty

Jsme tým piaristů, kteří se specializují na
komunikaci v oblasti kultury, designu, umění a architektury.

LUSTR: FESTIVAL ILUSTRACE 2014, 2023

  • Media relations
  • Sociální sítě

LUSTR je první festival mladých českých a slovenských ilustrátorů. Festival s navazující výstavou představil při svém prvním ročníku v dubnu 2014 to nejlepší z české a slovenské autorské ilustrace. Pro první ročník festivalu LUSTR jsme zajišťovali kompletní PR komunikaci. Svou spolupráci jsme obnovili v roce 2023, kdy jsme zajišťovali media relations a komunikaci na sociálních sítí 10. ročníku festivalu. 

Naším úkolem bylo dát o něm vědět v médiích i komunitě se zájmem o grafický design, ilustraci a komiks. Připravily jsme tiskové zprávy, zajistily rozhovory s organizátory i umělci v předních českých médiích napříč mediatypy, tvořily a rozesílaly newslettery a postaraly se o veškerý press servis v průběhu festivalu. Jsme rády, že jsme pomohly dostat na LUSTR festival zatím nejvyšší počet návštěvníků v jeho desetileté historii. Součástí mediální komunikace byl i mezinárodní rezidenční projekt Remix Comix, díky kterému vznikl na zdi holešovického Vnitroblocku mural mapující téma odcházení z dětských domovů v Česku.

 

Pro sociální sítě jsme pak vytvořili kompletní komunikační plán, začali za profil tvořit kreativní reels a vizuálně atraktivní obsah a také jsme přinášeli dění na festivalu přímo z místa. Do spolupráce na příspěvcích jsme zapojovali přítomné ilustrátory a za dva měsíce se nám počet sledujících na Instagramu podařilo navýšit o 1 500. Rovněž jsme oslovili relevantní influencery, založili profil na TikToku a ze sociálních sítí LUSTRU vytvořili přehledný rozcestník se všemi důležitými informacemi o akci.

 

"PIARISTI se nám letos poprvé starali o sociální sítě a média, a máme ze spolupráce velmi dobrý pocit. Skvělé výsledky spolupráce, vždy příjemná a konstruktivní domluva, na závěr pečlivě zpracované reporty. Hodně jsme ocenili copywriting na sociální sítě - texty působily přirozeně a citlivě reflektovaly naši cílovou skupinu i atmosféru akce, což se zatím žádnému externistovi tak úplně nepodařilo. Dobře odvedená kampaň se taky hned propsala do návštěvnosti festivalu. Na pár věcech jsme se zadrhly, ale protože se s dámami od PIARISTŮ dá v pohodě o všem mluvit, už víme, co přenastavit na příští rok tak, aby všechno běželo jako po drátkách." 

Bára Müllerová — kurátorka a produkční festivalu ilustrace a komiksu LUSTR
Načítám...